pondělí 30. června 2008

Ohlédnutí za poutí na Vranov



I v letošním roce se uskutečnila již dlouhodobě tradiční Pouť dětí a mládeže i s jejich rodinami na Vranov, které se zúčastnila i naše farní výprava z Křenové. V sobotu 7. června bylo počasí značně proměndlivé, ale pěší pouť z České do Vranova proběhla za prudkého slunečního svitu. Proto byl tak úžasný výhled z rozhledny na Babím Lomě! Před následující bouřkou už byli všichni poutníci dobře chráněni krásnou mariánskou svatyní na Vranově - z venku bylo sice slyšet prudký déšť a hromobití, uvnitř v kostele však pokojný hlas otce Pavla Havláta. Při pěkné mši svaté si všichni účastníci s radostí zazpívali plno rytmických písní. A po skončení bohoslužby? To už na nádvoří tohoto poutního místa sluníčko vysušilo dlažební kameny, aby si děti mohly zahrát a zasoutěžit. Při zpáteční cestě domů se v autobuse i v autech sdělovalo plno dojmů, takže další déšť už nikomu nevadil. Bohu díky za tento den!

fotky: http://osan.rajce.idnes.cz/vranov_2008/

Žádné komentáře: