úterý 22. října 2013

Misijní neděle 20. října 2013Při mši svaté pro rodiny s dětmi přinášely děti s prosbami v obětním průvodu dvanáct symbolických darů. Prvních pět darů (pšenice, rýže, kukuřice, písek, voda) znázorňovalo jednotlivé kontinenty a společně jsme prosili za děti žijící v těchto světadílech. Dále následovaly prosby za děti trpící různými nemocemi (lékárnička), za děti v chudých zemích, které nemají možnost se vzdělávat (aktovka), za děti, které musejí vykonávat těžkou práci, aby pomohly uživit rodinu (kladivo), za děti trpící hladem (obyčejný chléb), za děti v zemích, kde se válčí, a za děti, které jsou nuceny bojovat (dětská zbraň – prak), za lidi celého světa, aby si více vážili Stvořitelova díla a Jeho Boží lásky a dokázali ji šířit mezi sebou navzájem (glóbus), a za naši farní rodinu (chléb a víno).

Po všech bohoslužbách bylo možné podpořit PMD zakoupením misijních předmětů. Největší zájem však byl o háčkované andělíčky (velké díky paní Josefce Kratochvílové) a o misijní koláče, lahůdkové řezy, buchty, štrůdl apod. (velké poděkování všem, kteří je připravili). 

Žádné komentáře: