neděle 8. prosince 2013

Ohlášky 8. prosince 2013

Dnes slavíme patrocinium našeho kostela Neposkvrněného Početí Panny Marie. Je 2. neděli adventní.

Dnes vychází nové číslo farního zpravodaje.

V tomto týdnu si připomínáme:
Po: Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu
St: Nez. památku sv. Jana Damase I., papeže
Čt: Nez. památku Panny Marie Guadalupské
Pá: Památku sv. Lucie, panny a mučednice
So: Památku sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
Ne: Příští neděle je 3. adventní.

Zveme na přednášku historičky umění PhDr. Jiřiny Hockeové Mariánské náměty ve výtvarném umění dnes navečer v 17 hod. do našeho kostela. Bude mluvit i o našem obraze a loretánské litanai v našem presbytáři. Přednáška budeme provázena i zajímavou obrázkovou prezentací. 

V sobotu dorazí do naší země Betlémské světlo. Naší farmosti jej skauti předají na mši příští neděli v 9:30, poté si jej můžete vzít domů. Betlémské světlo budou roznášet do vašich domovů na Štědrý den dopoledne. Vzadu v kostele bude připravená krabička, kam můžete dávat adresu, kam mají přijít. 

V čtvrtek 12. prosince zveme , zvláště děti a mládež, na roráty v 6.00 ráno. Tedy na krátkou ranní mši svatou jen při svíčkách a po ní ke společné snídani na faře.

V pátek 13. prosince bude po večerní mši svaté caa. 19.15 úklid kostela před vánočními svátky. Prosíme o pomoc těch, kdo mohou přijít.

Příští pondělí 16.prosince bude po mši svaté v 19,15 setkání čtenářů Bible. Setkání je určené pro všechny, kteří se pokouší proniknout do této knihy knih a hledají motivaci k další četbě.

Žádné komentáře: