sobota 14. prosince 2013

Zavítal k nám svatý Mikuláš

V pátek 6. prosince večer se v našem kostele konala mše svatá pro děti. Byl to pro děti velký duchovní dárek se vším všudy. Varhany si tentokrát odpočinuly a byly nahrazeny kytarami s rytmickými písněmi. Promluva otce Petra orientovaná k dětem oslovila i mnohé dospělé.  Zážitkem v kostele byl impozantní příchod samotného svatého Mikuláše. Otec Petr jeho přítomnosti využil k reportážnímu rozhovoru, z kterého vyplynulo mnoho zajímavostí. Poté si sv. Mikuláš odvedl děti do sálu na faru, kam za nimi přišli i dospělí účastníci bohoslužby. Mládež naší farnosti připravila ke zhlédnutí svou autorskou scénku „Jak by vypadal svatý Mikuláš dnes“. Po tomto vskutku silně autenticky působícím zážitku si svatý Mikuláš popovídal s dětmi ve spontánní přátelské atmosféře a předal jim balíčky. Nakonec byla možnost posedět si ještě na faře při čaji a čokoládové bábovce – nejen vzhledově, ale i chuťově vynikající rekvizitě ze scénky našich středoškoláků. Zajímavě pojatý svátek svatého Mikuláše se opravdu vydařil.

odkaz na album z farního Mikuláše

Žádné komentáře: