středa 2. července 2014

Pozvání na farní pouť

   Milí farníci a všichni další přátelé! Zveme Vás opět na farní pouť! Tentokrát poputujeme s našimi kněžími na Svatou horu u Křižanova, kde bude za příznivého počasí sloužena mše svatá. Pouť budeme obětovat za naše rodiny.  Po cestě si budeme v nádherné přírodě povídat, hrát hry, odpočívat, svačit a samozřejmě se i modlit. Další upřesňující informace najdete postupně na plakátcích a v ohláškách. 
   Svatá hora je mimořádné místo. Pojmenování Svatá pochází s největší pravdě podobností z dob cyrilometodějských misií. Snad právě odtud ponejprv v našem kraji zaznělo slovo Boží z úst věrozvěstů nebo jejich učedníků. Je to zároveň poutní místo spojené se svatou Zdislavou, nacházející se mezi obcemi Kadolec, Heřmanov a Ořechov. Svatá Zdislava, která se narodila v nedalekém Křižanově, se sem podle legendy chodívala jako malá modlit. Na vrcholu je postavený altánek se soc hou svaté Zdislavy. Rezervujte si sobotu 20. září pro nezapomenutelné zážitky z naší společné cesty a bohoslužby! 


Žádné komentáře: