sobota 9. srpna 2014

Ohlášky 10. srpna 2014

Dnes slavíme 19. neděli v mezidobí.

V tomto týdnu si připomínáme:
 po: Památka sv. Kláry, panny
út: Nez. památka sv. Jany Františky de Chantal, řeholnice
st: Nez. památka sv. Ponciána, papeže a Hyppolyta, kněze, mučedníků
čt: Památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka
pá: Slavnost nanebevzetí Panny Marie
Je to doporučený svátek.
so: Nez. památka sv. Štěpána Uherského
ne: 20. neděle v mezidobí

V pátek 8. srpna 2014 zemřela naše farnice paní Josefka Humpolíková ve věku 83 let. Mše sv. na rozloučenou bude slavena ve středu 13. srpna v 11 hod. v našem kostele. Parte bude vyvěšeno na nástěnce.

V úterý 12. srpna 2014 bude v 19.15 setkání čtenářů Bible. Setkání pro ty, kdo se snaží prokousávat stránkami Starého a Nového zákona podle projektu „Vezmi a čti celou Bibli“. Nebojte se, i vy se připojte ke čtení Bible. Společně si poradíme, jak s časovým skluzem, tak i s odkládáním na později.

Prosíme o odevzdání přihlášek k přípravě na 1. sv. přijímání v příštím školním roce 2014/15 v sakristii nebo na faře.

Prosíme o odevzdání přihlášky do náboženství pro příští školní rok 2014/15 v sakristii nebo na faře.

V září 2014 začne příprava na křest dospělých. Pokud by někdo uvažoval o křtu, nebo věděl o někom, kdo uvažuje, může se přihlásit v sakristii nebo na faře.

V neděli 21. září 2014 proběhnou volby do pastorační rady farnosti. Navrhnout své kandidáty můžete do neděle 7. září 2014. Více informací je na nástěnce a bude ve zpravodaji.

Od září začíná v DCŽM MAMRE v Osové Bítýšce dvouletý Kurz animátorů pro mládež od 14 let. Na kurzu můžete více poznat o sobě, o vztazích mezi lidmi, setkat se hlouběji s Bohem a připravit se ke službě svým vrtstevníkům. Více info na nástěnce. ¨

V sobotu a v neděli 16.-17.8.2014 proběhnou pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cirkleho a primátora města Brna Romana Onderky oslavy Dne Brna. V sobotu v 19.30 hod. se bude v katedrále sv. Petra a Pavla mimo jiné konat průvod se světly a budou položeny věnce na památku padlých obránců města i všech obětí první světové války. V neděli bu v katedrále v 10.30 hod. slavena pontifikální bohoslužba a poděkování Bohu a za šťastnou budoucnost města Brna. Všichni jste srdečně zváni.

Žádné komentáře: