středa 26. listopadu 2014

Uvedení do katechumenátu

V neděli 9.11 byla mše v 9.30 speciální tím, že dvě zájemkyně o křest vstoupily do katechumenátu. Už od září se připravují na křest, a tak jsme je slavnostně přijali mezi nás - do farního společenství. Do mikrofonu řekly, proč se rozhodly připravovat na křest a jejich ručitelé, kterým jsem byla i já, potvrdili, že to myslí vážně. Poté i celý kostel společně potvrdil, že je mezi sebe přijímá. Mši jsme se spolčem a za pomoci dalších zpěváků doprovodili několika moderními písničkami s klavírem a kytarou. Chtěli jsme tím udělat radost Páje z našeho spolča, která se právě na křest připravuje. Myslím, že se to líbilo všem a doufám, že při další příležitosti se k našemu zpěvu přidá i celý kostel.

Fotky z přijetí do katechumenátu

Žádné komentáře: