středa 24. prosince 2014

Zajímavý rozhovor u jesliček - dárek farnosti pro Ježíše

Milí farníci! Při půlnoční mši sv. jsme položili k jesličkám prázdnou krabici, která nám připomíná vánoční dárek. Může se stát dárkem naší farnosti pro Ježíše. Během celé vánoční doby do ní můžete vhazovat, co je v našem životě nedostatečné, rozbité a zlé. Napsat to můžete na lístky, které máte položené v lavicích a u jesliček. Krabici položíme na Svátek Křtu Páně (tj. druhou lednovou neděli) na oltář a bude prosit Pána, aby tyto naše dary proměnil.

Pár slov z promluvy...
"U Betléma jsem zaslechl takový zajímavý rozhovor mezi jedním chlapcem a Dítětem v jeslích. Dítě v jeslích říká chlapci: "Rádo bych od tebe dostalo tři dárky." Chlapec dlouho přemýšlí. Nabízí mu svou novou teplou zimní bundu, skvělé lyže i kolečkové brusle, které o letošních Vánocích dostal od svých rodičů. Dítě v jeslích ho však rychle odbude: "To nechci, to nepotřebuji. Chtělo bych něco jiného!" Chlapec dál usilovně přemýšlí. Po chvíli zaslechne, jak Dítě v jeslích potichu šeptá: "Daruj mi svůj poslední sloh z němčiny." Chlapec se poleká. "Pod ten pan učitel napsal pětku, nedostatečné. "Právě proto ho chci, doneseš mi vždycky všechno, pod čím je nedostatečné?" "Rád", říká chlapec. Po chvíli Dítě v jeslích pokračuje: "Chtělo bych i tvůj hrnek na mléko!"- "Ale ten jsem přece rozbil!" - "Přineseš mi vždycky všechno, co se ve tvém životě rozbilo?, ptá se Dítě v jeslích. A potom hned prozrazuje i své třetí přání: Přineseš mi ještě i odpověď, kterou jsi dal mamince, když se tě na ten hrníček ptala?." Chlapec se dal do hořkého pláče a vzlykal: "Já jsem přece mamince lhal. Rozbil jsem ho schválně." - "Ano, přines mi pokaždé své lži, svůj vzdor, všechno zlé, co jsi udělal, abych ti mohlo pomoci a odpustit ti, abych tě mohlo uzdravit a změnit tě." Vtom si chlapec uvědomí, proč se Bůh stal člověkem, proč se narodil jako náš Zachránce, Vykupitel. Chce proměnit a uzdravit všechno nedostatečné, rozbité a zlé."

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

To se mi fakt líbí