sobota 21. února 2015

DRAHOKAMY PRO JEŽÍŠE - postní aktivita pro děti

Vepředu na nástěnce máme znázorněnou monstranci. Je to schránka z ušlechtilého kovu, ve které se uchovává velká proměněná hostie. Naše monstrance je zatím prázdná a chybí nám v ní drahokamy. Děti budou během postní doby sbírat drahokamy a upevňovat je do naší monstrance, abychom do ní o Velikonocích mohli vložit bílé kolečko, které nám bude připomínat Zmrtvýchvstalého Ježíše. Neděle a její témata bude napsané na paprscích monstrance, které budeme postupně dolepovat. Ke každé neděli budou děti dolepovat drahokamy, kterými budou vyjadřovat svou lásku a úctu k Ježíši. Jeden drahokam nalepí za to, že přišly na mši svatou a druhý za splnění týdenního úkolu. Takže už dnes tam mohou dolepit první drahokam. A tento týden budou hledat člověka, kterému něco odpustí. Když ho najdou, tak příští neděli vloží další drahokam do naší monstrance.
Bližší info o postní aktivitě

Žádné komentáře: