čtvrtek 18. června 2015

Farní zájezd 19.9.2015

Milí farníci! Rádi bychom uspořádali farní zájezd do rakouských cisterciánských klášterů Heiligenkreuz a Lilienfeld. Při zpáteční cestě se můžete těšit na podvečerní procházku městečkem Pulkau, kde se stal zázrak s hostií, kterou prý Židé ukradli a donesli svému rabínovi. Naše farní historička umění PhDr. Jiřina Hockeová nás bude celou dobu provázet odborným výkladem. Věřím, že nebudou chybět ani hry a další aktivity. Bude jistě i příležitost ke vzájemným rozhovorům. Budeme se moct poznat i jinak než jen v kostele na farní kavárně, nebo farní pouti.
Podle ohlasů to vypadá, že by se mohlo vytvořit velmi zajímavé rozmanité společenství od mládeže, přes rodiny až po naše seniory.

Díky objednávce autobusu a vstupů do klášterů by nám velmi pomohlo, abyste se mohli zavčas přihlásit. Snažili jsme se cenu udělat co nejnižší, aby se mohlo zúčastnit, co nejvíce farníků. Máme už i domluveného dopravce, ale i ten potřebuje zavčas vědět, jestli se náš zájezd bude konat. Podle předběžného průzkumu vypadá, že by zájem mohl být. Jistě je možné se přihlásit i na poslední chvíli (ten, kdo opravdu neví a nemůže se teď ještě rozhodnout). Dva tři lidi nebudou mít vliv na celý zájezd, ale dvacet takových by už mohlo být nepříjemné. Buď by nám mohli místa chybět, anebo přebývat. I to, že se dokážu zavčas rozhodnout, je náš příspěvek investice do naší farní rodiny. Děkuji a těším se na každého z Vás.

Bližší info o místech, které chceme navštívit  naleznete zde.

P. Petr Polívka

Žádné komentáře: