čtvrtek 18. června 2015

Večer žalmů

V neděli 12. dubna 2015 se v našem kostele konal Večer žalmů. Šlo o další iniciativu v rámci projektu "Vezmi a čti celou Bibli". Tentokrát jsme se snažili proniknout do knihy žalmů. Žalmy byly rozdělené podle různých životních situací. Začali jsme tou, kdy je člověk úplně na dně - úzkostí. V takovému stavu hledáme útočiště, a když ho najdeme, a cítíme se v bezpečí, dokážeme se přiznat. Po přiznání následuje prosba o záchranu, se kterou roste naše důvěra, která potom vede ke chvále. Úzkost, útočiště, přiznání, prosba o záchranu, důvěra a chvála byly potom témata jednotlivých částí večera a jsou také zpracovány na nástěnce v kostele. Z košíků vedle nástěnky si můžete vytáhnout verš žalmů, který pasuje k jednotlivým vnitřním rozpoložením v našem nitru. Jeden z farníků popsal tento večer těmito slovy: "Včera večer jsme byli na Večeru žalmů a velmi mile nás to překvapilo, bylo to citlivě a umělecky zpracované." Další ohlas přišel z farnosti Řečkovice: "Chci vyjádřit svůj velký dík a obdiv za tak zdařilé uspořádání Večeru žalmů – první tohoto druhu, o neděli Božího Milosrdenství! Radostí naplněna a duchovně povzbuzena do dalších dní jsem odcházela domů - s vědomím, že je stále mnoho těch, kteří neváhají nasazovat svůj čas, svou energii, své dary…pro druhé … Za uspořádáním tak velmi obohacujícího večera stálo značné úsilí mnohých…" Jiný farník napsal: "Byl jsem mile potěšen z Večeru žalmů. Krásný a poučný zážitek."  Další záběry z večera

Žádné komentáře: