sobota 17. prosince 2016

Ohlášky 18.prosince 2016

Dnes je 4.neděle adventní. 

Děkujeme všem, kteří pomohli při dovážení, stavění a zdobení vánočních stromků. 

V tomto týdnu si připomínáme:
ne: Slavnost Narození Páně
po: Svátek sv.Štěpána 

Ve středu 21.prosince 2016 budou v 6.00 hod roráty se snídaní na faře. Roráty hned po ránu jsou skvělým začátkem dne, tak to zkusme jednou za advent si trochu přivstat. 

Před vánočními svátky rozšiřujeme příležitost k přijetí svátosti smíření. Zpovídáme dnes odpoledne od 17.00 hod. Od úterý do pátku budeme zpovídat každý večer od 17.30 až do konce bohoslužby, v případě potřeby i po závěru bohoslužbě. 

Vánoční úklid kostela bude v pátek 23. prosince 2016 od 8.00 hodin ráno. Bude vděčni za každého, kdo si na chvíli udělá čas a přijde pomoci. 

Dětská půlnoční bude v sobotu 24.prosince 2016 v 15 hodin v našem kostele. Při ní budou děti zpívat se svými animátorkami koledy. Děti rozzáří při dětské půlnoční kostel betlémským světlem a půjdou společně k našim jesličkám, do kterých vloží tu nejdůležitější figurku našeho Betléma.

Zkouška vánoční koled pro děti bude s Julčou a se Slávkou v pátek 23. prosince 2016 v 10.00 hodin v kostele u klavíru. Do kostela se dostanete venkovním vchodem do sakristie. 

Od dnešní mše v 9:30 až do Vánoc bude v našem kostele hořet Betlémské světlo, zájemci si ho mohou převzít a odnést do svých domovů. Na Štědrý den dopoledne nabízejí skauti z naší farnosti možnost přinesení světla, což je vhodné zejména pro ty, kteří si z nějakého důvodu nemohou pro světlo zajít sami. V případě zájmu vložte lísteček se jménem a adresou doručení do krabičky v zadní části kostela. 

Půlnoční mše svatá s našim chrámovým sborem bude v sobotu 24.prosince 2016 ve 22 hod. 

Na Slavnost Narození Páně budou mše svaté jako v neděli v 8.00; v 9.30; v 11.00 hod. a večer v 18.30. Ve 14.20 bude mše svatá v psychiatrické nemocnici. 

Na Svátek Svatého Štěpána budou mše svaté jako v neděli v 8.00; v 9.30; v 11.00 hod. a večer v 18.30. Budeme žehnat ostatky sv. Štěpána. 

Během vánočních svátků bude ve vybraných brněnských kostelích probíhat vánoční hra pro děti s názvem "Sestav si svůj Betlém". I v našem kostele dostanou děti figurku do Betléma.

Žádné komentáře: