sobota 4. března 2017

Fungující spolčo pro děti

  Chtěl bych se podělit o radost, že v naší farnosti máme fungující spolčo pro děti a to jak zásluhou obětavých rodičů, tak i šikovných animátorek. Čas od času navštíví Ignác (to je takový klokan s velkou kapsou a deníkem:-) také mě. Provází věrně děti a animátorky na každém spolču a spojuje je. Je to pro mě vzácný okamžik, když může být pár hodin u mě na faře. Myslím na děti, animátorky a jejich rodiny. 
  Listuji Ignácovým deníkem a žasnu, kolik lásky a radosti v sobě skrývá, kolik nezapomenutelných okamžiků z něho vyzařuje. Mluví o životě tohoto spolča, o všem co děti spolu prožívají: "Bylo nás opravdu hodně," "Vyráběli jsme koníka", "Vyráběli jsme jedlé betlémy", "Byla to veliká zábava", "Koulovali jsme se tak dlouho, až jsme byli celí mokří", "Dnes jsem byl poprvé na spolču, seznámil jsem se s novými kamarády", Hráli jsme hru "Krokodýl". 
  Co mě ještě těší, že spolčo roste, přicházejí další děti a líbí se jim tu. Nejde už o hotovou partu dětí, ale o partu Božích dětí, která má otevřená a široká srdce ještě pro další. A tak se nebojte a přijďte se mezi nás podívat. Další příležitost máte v následujících termínech: 5.3.; 2.4.; 9.4.; 30,4.; 14.5. a 4.6. Spolča tučně vyznačená se snažíme o stoprocentní účast a na ty ostatní, přijdou ti, kdo mohou. Bližší info dostanete u našich animátorek Slávky a Julči. 
o. Petr Polívka

Žádné komentáře: