středa 1. března 2017

Rande prachovky se smetákem (aneb pravidelný úklid kostela)

   S nastávající dobou postní se každý z nás bude snažit o úklid své duše, svého srdce, Božího Chrámu, kterým jsme každý z nás. Při této příležitosti bychom neměli zapomínat i na náš chrám z kamene a malty, na náš kostel. I ten potřebuje svoji pravidelnou údržbu, úklid a péči. 
    Jednou za měsíc se proto schází část naší farnosti po páteční mši, aby takovou péčí a úklidem našemu kostelu pomohla. Byť práce bývá víc než dost, nezapomínáme ani na naše vzájemná setkání či závěrečné posezení u buchty a čaje. Takřka vždy mezi nás zavítá také některý z kněží, který nás provází svým povzbuzením, závěrečným požehnáním, a pokud mu to jeho nabitý program dovolí, rád s námi i chvilku po úklidu u buchty posedí. 
    Tímto bychom chtěli velmi poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podílí na péči o náš kostel ať s prachovkou v ruce, s hadrem v kýblu nebo s buchtou v tašce. Velmi rádi také uvítáme další pomocníky, kteří by se na této důležité části života naší farnosti chtěli podílet. Během postní doby budou tyto příležitosti - 10. března a 7.dubna. 
Anežka Trmačová

Žádné komentáře: