sobota 11. března 2017

Situace mládeže na Křenové

   Od konce října se modlíme za mládež naší farnosti a za celostátní setkání mládeže v Olomouci. Na konci listopadu byla noční adorace pro a za mládež naší farnosti. Byly už dvě výpravy, jedna na Ekofarmu ke koníkům a oslíkům v Jalovém dvoře a druhá byla adventní ke kapličce Mitrovských poblíž Mariánského údolí. 
   Už asi všichni slyšeli, že jsem přesvědčen, že je možné z naší farnosti vyrazit se skupinkou 10 až 15 lidí na celostátní setkání mládeže v Olomouci. Možná se někdo diví, kde tu mládež chci vzít. Je tady, chodí k nám do kostela na bohoslužby, ale tak trochu roztroušeně. Dva přijdou na jednu mši a další tři na další. Byl bych rád, aby se stal zázrak a podařilo se nám tyto mladé dát dohromady. 
   Pro mladého člověka je důležité, aby nebyl sám, aby patřil do nějaké party, kde může o své víře diskutovat a sdílet ji i se svými vrstevníky. Snad každý sní o takovém spolču, ale to nevznikne samo od sebe a nebude fungovat samo od sebe. Je potřeba do něho i něco investovat a něco pro něj obětovat. Začíná to tím, že spolu něco prožijeme a pak se chceme vidět častěji a nechceme ponechávat náhodě, kdy nám to vyjde. Přesně to se nám povedlo na spolču pro děti. 
   Prvními záblesky naděje jsou pro mě jak dvě zmíněné výpravy, tak i závěr roku 2016, který jsme mohli s mladými strávit na věži kostela. Zdá se mi, že je pro nás jako farnost daleko jednodušší podpořit mládež finančně než v tomto stmelování. A to potřebují daleko víc. Potřebují slyšet: „Jeď tam, bude to bezva, bude se ti tam líbit. To ostatní taky zvládneš, neboj se. Jedu tam taky.“ 
   Takovou další podporou v tomto stmelování mládeže z naší farnosti by měl být víkend pro mládež z naší farnosti, který bude od pátku 24. března do neděle 26. března 2017 v Čučicích. Plánujeme i noční adoraci, která bude z pátku 12. května na sobotu 13. května 2017.
o. Petr Polívka

Žádné komentáře: