neděle 24. září 2017

Ohlášky 24.září 2017

Dnes je 25. neděle v mezidobí. 

Děkujeme všem, kteří pomohli při pravidelném úklidu kostela. 

V tomto týdnu si připomínáme:
st: Památka sv. Vincence z Paula, kněze
čt: Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa.
Je to doporučený svátek. Mše svatá bude ráno v 8.00 hod. a večer v 18.30.
pá: Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
so: Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
ne: 26.neděle v mezidobí 

Dnes je sbírka do Fondu na podporu kněží a pastorace brněnské diecéze. Svým darem podpoříte službu kněží a život v naší diecézi. 

Dnes je potáborové setkání začneme ho mší svatou v 9.30 a po ni budou na faře hry, zážitky, dojmy a fotky z tábora. 

V pátek 29. září 2017 bude po od 17.00 do 18.00 hod. úklid sálu, kuchyňky, salónku a tolalet v přízemí fary

Hledáme farníky ochotné pomoci s úklidem fary a kostela. Potřebujeme pomoci jak s úklidem kostela, tak i fary. Na faře je potřeba uklízet každý týden a do této chvíle na faře uklízejí více méně jen dvě osoby, což je opravdu málo a na dva lidi strašně moc. Hledáme způsob, jak se silami, co máme, to můžeme zvládnout. Je možné se napsat, jak jednou 14 dní, tak i třeba 1 za měsíc. Šlo by i vytvořit rozpis na půlroku dopředu a když si každý týden vezme 1 člověk, tak 14 lidí můžeme pokrýt 14 týdnů. Můžete se napsat vzadu do stolku. 

Srdečně zveme na ekumenickou modlitbu se zpěvy z Taizé v neděli 15.října 2017 v 19,45 hod. Modlitbu zpěvem doprovodí sbor dobrovolníků a ChraPoTu - pod vedením Petra Šplíchala z Brna. 

Od 5. října 2017 v 19 hodin při kostele u jezuitů začne kurz Alfa. 

Chcete se dozvědět něco nového o vztazích? Cyklus přednášek s workshopy pro mladé ve věku od 18 do 26 let. Začínáme 26.9. od 18.00 do 20.00, na faře na Petrově 9, bližší informace a přihlášení: barciakova@biskupstvi.cz 

Společenství Modlitba tancem je společenství mladých žen, které spojuje láska k Bohu a k tanci. Modlí se za životní partnery, za životní povolání, modlí se slovem, zpěvem, tancem, bližší info na emailu: eliska.atelier@gmail.com .

Žádné komentáře: