pátek 15. září 2017

Úklid na faře a v kostele

  Milí farníci, po rozhovoru s otcem Petrem jsem se rozhodla napsat tento článek. Skončily prázdniny, doba dovolených, a odpočatí se opět vracíme do koloběhu života. Chtěla bych se s vámi podělit o svůj prázdninový zážitek. O dovolené jsme navštívili město Hranice na Moravě a mimo jiné jsme se vydali poděkovat Pánu na večerní mši sv. Když jsme vešli do kostela, mše sv. se nekonala, ale probíhal zde úklid. Poptali jsme se paní, která rovnala tiskoviny a ona nám řekla, že o prázdninách večerní mše sv. ve čtvrtek nejsou, ale mají rozdělený úklid kostela. Dnes uklízí rodiny s dětmi. Moc se mi tato myšlenka líbila. Hlavní bylo, že mají stanovený úklidový řád a také to, že jsou pravidelně zapojeny i děti, aby si uvědomovaly, že kostel je potřeba také uklízet. 
  Chtěla bych tímto článkem oslovit všechny zájemce o úklid v kostele i na faře, zda bychom nemohli podobný systém a řád zavést i u nás na Křenové. Jsou vítáni všichni i kdyby mohli jenom občas. Zapište se, prosím, v kostele na stolku.
  Chtěla bych také moc poděkovat Anežce Trmačové - Biebrové, která se poslední dobu velmi pečlivě starala o organizaci úklidu v kostele, za její elán a pracovitost. Děkuji.
 Hana Holubová

Žádné komentáře: