sobota 2. prosince 2017

Spolčo výlet na Vranov

V sobotu 25.11. jsme se vydali s dětmi ze spolča na výlet na Vranov. Jeli jsme vlakem do České a odtud pokračovali po asfaltce lesem na Vranov. A protože byl svátek sv. Kateřiny, povídali jsme si cestou o jejím životě. Taky jsme hráli několik her, abychom se o ní více dozvěděli. Protože byla známá svou moudrostí a krásou, měly děti za úkol se jí podobným způsobem vyrovnat. A tak plnily úkoly s hádankami nebo se musely přizdobit z toho, co našly v lese. Na rozcestí pod Babím lomem jsme se nasvačili a pokračovali dál. 
Na Vranově nám poskytli útočiště místní bratři pauláni. Jeden z nich nás zavedl do podzemní klubovny, kde jsme odpočívali, jedli, pili a hráli další hry. Majka pokračovala v povídání o sv. Kateřině a děti měly za úkol složit podobiznu jejího ženicha. Potom vytáhla Slávka staré pergameny. Rozdala je dětem, aby na ně napsaly, za co všechno můžeme chválit Boha. 
Ve dvě hodiny jsme pokračovali mší svatou v místní kapli. Potom jsme se ještě vrátili zpět do klubovny na čaj a už byl čas jít. Před odchodem jsme se ještě podívali na zdejší jesličky, které se všem moc líbily.

Žádné komentáře: