čtvrtek 7. prosince 2017

Svatý Mikuláš dnes

I v letošním roce navštívil naši farnost svatý Mikuláš. Mše svatá začala světelným průvodem s lucerničkami.
V promluvě jsme srovnali náš život se vzácným kobercem, který dostal jeden stařec a jeho stařenka už před lety jako svatební dar. Připomínal jim, jak pěkné chvíle, které prožili, tak i ty, které byly náročnější.
Na závěr bohoslužby se vzadu v kostele objevil biskup Mikuláš. Děti ho šly přivítat až vzadu do kostela. I u nás se sháněl po nějakém koberci. Dostal ho v podobě krátké scénky, kterou nacvičili mladí z naší farnosti na téma: Jak by vypadal svatý Mikuláš dnes?
Došel by mamince pro citróny. Při hře s kamarády by si dokázal vyměnit místo s tím, kdo prohrával. Pochválil by mamince jídlo. Kamarádům v knihovně by našel dobré knížky na čtení (Hobit, Harry Potter).

Žádné komentáře: