sobota 3. února 2018

Projít farnost křížem krážem a roznést úsměv


  Milí farníci! Rád bych během letošního roku navštívil vaše rodiny. Chci projít naší farnost křížem krážem. Už jsem tady přes čtyři roky a u mnohých z vás nemám ani tušení, kde vlastně bydlí, anebo jsem byl u vás na návštěvě jen při nějaké mimořádné události (rodinné oslavě, se svatým přijímáním nebo udělovat pomazání nemocných). Chtěl bych těmito návštěvy přinášet do našich rodin úsměv, který věřím, že potřebujeme asi nejvíc. Pokud budete mít zájem, mohu to spojit i s požehnáním nebo i se znovu požehnáním vašeho domu, bytu. 

  Chci vědět, čím moji farníci žijí, co jim dělá radost i co je trápí. Není na to potřeba žádná velká příprava, stačí říct a já přijdu na kafe, na oběd nebo i na večeři. Může to být jak ve všední den, tak i v sobotu nebo v neděli. Se spolubratry jsme se o tom bavili a oni mě v této iniciativě podpoří. Bylo by sice pěkné, abychom přišli všichni tři, ale to už je naše návštěva moc oficiální. Takže je naše přání, jestli byste nás mohli zvát individuálně. Já bych rád rodiny prošel během letošního roku, a o. Ladislava a o. Zdeňka si můžete potom rozložit i na delší časové období, ať teď nemáte tři návštěvy najednou a příští rok nic. 

Těším se na setkání s vámi ve Vašich rodinách
 o. Petr Polívka, farář

Žádné komentáře: