středa 14. března 2018

Duchovní koncerty v našem kostele

V rámci 27. ročníku Velikonočního festivalu duchovní hudby budou v našem kostele v pondělí 26. března 2018 v 19.00 hod. Janovy pašije v autorském ztvárnění Petra Varmuži. Pomyslně se octneme za hradbami města, ostatně jako Kristus, který překročí potok Cedron a odchází se modlit na Olivetskou horu. S Brněnským orchestrem lidových nástrojů (na Velikonočním festivalu duchovní hudby vystupuje vůbec poprvé) však máme možnost symbolicky vyjít z města do nezvykle vyzdobeného chrámu – zahrady. „A vyšli za potok, do zahrady.“ Bližší info zde a na fb. Katalog celého festivalu je k nahlédnutí zde.


Czech Ensemble Baroque pořádá v našem kostele 30.3.2018 v 19.30. velkopáteční koncert Janovy pašije - J.S. Bach, který završí postní dobu jedním z největších duchovních děl všech dob. Bližší info zde a na fb.

Žádné komentáře: