pátek 18. května 2018

Černovická pouť

V neděli 6.května se v Černovicích na Fáměrově náměstí uskutečnila ji po 25 černovická pouť sv. Floriána. O její průběh se stará MO KDU-ČSL s podporou černovické radnice.Letos byla pouť slavnostní. V místech, kde od roku 1898 stál novogotický kostel sv. Floriána, který byl poškozen při bombardování Brna na sklonku 2.světové války. Po válce se přes veškeré snahy odborníků nepodařilo kostel zrekonstruovat a přes protesty široké veřejnosti byl v dubnu 1960 zbořen. 
Po revoluci v květnu 1994 z iniciativy MO KDU se v místech, kde kostel stával, tradiční poutě obnovily. Pod širým nebem se konala mše svatá. Letos ji sloužil P. Stanislav Drobný z Komárova a P. Petr Polívka z Křenové. Zpěváky a ozvučení prostoru zajistili členové KDU a zdá se, že i krásné, slunné počasí. Kdo se nemohl zúčastnit, nezoufejte, příští rok se s pomocí Boží bude konat pouť již po 26.
Hana Holubová

Žádné komentáře: