pátek 24. srpna 2018

Ohlášky 26. srpna 2018

Dnes je 21. neděle v mezidobí. 

V tomto týdnu si připomínáme:
po: Památka sv. Moniky
út: Památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve
st: Památka Umučení svatého Jana Křtitele
ne: 22. neděle v mezidobí 

Příští neděli bude první mše svatá pro rodiny s dětmi v novém školním roce. Chtěl bych vás zase poprosit, abyste první dvě lavice nechávali volné pro děti, katechetky a instruktorky. Děti bych chtěl pozvat do předních lavic, aby byly blíže dění.

Sady samolepek a sešitky k nedělním evangeliím budou ve školním roce 2018/2019 nahrazeny novou pomůckou - sadou kartiček a krabičkami. Od příští neděle budou děti dostávat kartičku s obrázkem a myšlenkou z evangelia. Na zadní straně kartičky je bude čekat úkol, kvíz, rébus, kreslení. Příští neděli dostanou i platové krabičky, do kterých budou kartičky sbírat. 

Potáborové setkání bude v neděli 9. září 2018. Začneme ho mší svatou v 9.30 a po ní budou fotky, buchty a hry na faře.

V pátek 7. září 2018 zveme mládež z naší farnosti na filmový večer, který začneme mší svatou v 18.30 v našem kostele. Po ní bude na faře příležitost podívat se s kamarády na kvalitní film a diskutovat nad otázkami života a víry. Přijď i Ty mezi nás!

Vyučování náboženství bude začínat v druhém zářijovém týdnu na faře. Vyučování den bude čtvrtek a čas bude ještě upřesněn podle rozvrhu dětí. Prosíme o vyplnění přihlášek do 7.září 2018. 

Příprava na první svaté přijímání bude probíhat v rámci hodin náboženství na faře. Vyučovací den bude čtvrtek a čas bude ještě upřesněn podle rozvrhu dětí. Prosíme o vyplnění přihlášek do 7.září 2018. 

Příprava na svátost biřmování pro mládež bude začínat v polovině září. Prosíme o vyplnění přihlášek do 14. září 2018. 

V případě zájmu je možné se také přihlásit na přípravu na křest dospělých. Prosíme o přihlášení do 14. září 2018. 

Jubilejní 15. diecézní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou 2018 se bude také letos konat pod záštitou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho, a to v sobotu 1. září 2018. Bližší info na nástěnce.

Žádné komentáře: