pátek 14. září 2018

Co bylo náplní tábora?


Letošní letní tábor odehrávající se v termínu od 4.8. do 11.8. se odehrával na faře ve Velkých Losinách, která sloužila jako sanatorium pro děti nakažené nebezpečnou nemocí - Lenorou. Poměrně nudný pobyt mezi doktory a pečovateli se ale ukázal jako velké dobrodružství v tajemné zemi Larnii, kde spolu s rozličnými tvory bojovali proti nespravedlivé vládě zlého lorda Papalarda.

Děti si vyzkoušeli spoustu zajímavých věcí. Naučili se kouzelný tanec, který je přenesl do Larnie. Vypátrali únosce gepardice Lagemy. Setkali se s rodinou bobrů, kteří je nechali vyzkoušet všechny důležité lidské vlastnosti. Odvážně se vydali vstříc tmě plné příznaků během noční hry. Ve středu se vydali na celodenní výlet do Jeseníků a pokud vedoucí dobře počítali, vrátili se všechny.

Hry samozřejmě nebyly jedinou náplní tábora. Děti zde byly vedeny k modlitbě a úctě k Bohu. Pravidelně s nimi vedoucí diskutovali na téma jejich vztahu k víře. Nejen tímto způsobem se ale děti zapojovali do duchovního života tábora. S nadšením ministrovali a účastnili se mší svatých. Každý večer je ke spaní pak doprovázela večerní modlitba. V závěru celého táborového týdne si pak dokonce obnovili spolu s vedoucími svůj křestní slib.

Týden uběhl velmi rychle a to jak pro vedoucí tak pro děti. Zakončen byl velkou dětskou diskotékou, které se s nadšením zúčastnili i starší a vedoucí. Děti za svoji snahu dostali hmotné odměny. Z Velkých Losin si pak kromě zážitků a prožitých dobrodružství přinesli i vlastnoručně vyrobené svíce. Společně pak celé dobrodružství ukončili závěrečnou mší ve farním kostele na Křenové.
Alois Brzobohatý

Jak vypadaly naše předchozí tábory?

CHARVÁTY 2017Žádné komentáře: