úterý 23. října 2018

Spolčo výlet do Obyčtova

Do Obyčtova jsme vyrazili vlakem společně s otcem Petrem, Aničkou Luckou a Kiki. Z vlakového nádraží jsme se vydali do obce k veliké kamenné želvě, u které jsme hráli spoustu her. 
Nejdřív jsme si zopakovali jména druhých, řekli o sobě pár zajímavostí při prolézání kruhu z lana. Hráli jsme také delší hru, při kreré si děti mohly ověřit své vědomosti v křížovce u otce Petra nebo vyzkoušet svojí trpělivost při štafetě s ping pongovým míčkem. 
Za splněné úkoly dostávaly děti písmenka, ze kterých sestavili 3 slova: věrnost, stálost a trpělivost. Tyto vlastnosti jsou připisovány Panně Marii, které je i zasvěcen místní kostel ve tvaru želvy. Střecha má tvar krunýře do nějž se může želva skrýt, věž vypadá jako krk s hlavou a po straně kostela jsou čtyři kapličky představující nohy želvy. Přede mší jsme si s dětmi připravili díky, které při mši svaté přinášeli před oltář.
Po mši jsme šli navštívit Julčinu babičku. Na chatě nás čekala výborná fazolová a rajská polévka, která nás příjemně zahřála. Poté jsme se vydali už zpátky do Brna. Výlet jsme si všichni moc užili a těšíme se na další.

Žádné komentáře: