středa 30. ledna 2019

Zemřel náš varhaník Josef Veselý

"Vážení bratři ze Křenové, dovoluji si Vám touto cestou oznámit, že zemřel náš tatínek Josef Veselý, přezdívaný "diecézní varhaník". Vaše Křenová byla posledním jeho hudebním působištěm. Díky za Vaši velkorysost. V sobotu jej někteří z vás navštívili s květinou. Udělala mu velkou radost. A nám také. Děkuji za zprostředkování této zprávy farníkům a také za případnou modlitbu, kterou můžete tatínka i nás doprovázet."                P. Jiří Veselý, SDB, za celou rodinu


S nadějí na setkání v Boží náruči nás na této cestě předešel v neděli 27. ledna 2019 ve věku 90 let pan varhaník Josef Veselý.
Narodil se 25. 8. 1928 v Brně – Židenicích. Působil jako učitel hudby hudby v Bílovicích nad Svitavou. Byl členem a sólistou mužského Brněnského pěveckého sdružení Foerster. Dlouhé roky působil jako varhaník a dirigent chrámového sboru v Brně u minoritů, varhanní službou vypomáhal i v mnoha kostelích brněnské diecéze. Ujal se i chrámového sboru v Brně – Líšni. Jeho posledním působištěm byl kostel v Brně na Křenové.
Pohřeb se koná v sobotu 2. února 2019 v 11 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Brně - Židenicích.

Žádné komentáře: