úterý 2. dubna 2019

Víkendovka s Malým princem


Od 22.3. do 24.3. jsme se společně s dětmi zúčastnili víkendovky v Čučicích. Sešli jsme se před farou, kde jsme naložili zavazadla a následně se vydali na vlakové nádraží. Ve vlaku na děti čekala první aktivita, a to kreslení beránků. Po jednotlivých skupinkách jsme se rozprostřeli po všech vagónech, které vlak měl a žádali jsme cestující, zda by nám nakreslili beránka. Většina z nich tvrdila, že beránka neumí, ale všichni se o to alespoň pokusili nebo namalovali jiné zvířátko. Jeden pán však pochopil, že je to hláška z Malého prince a má nakreslit beránka v krabici. 
 Během víkendu jsme se seznámili s Malým princem, planetami i jejich obyvateli. Děti si tak mohly alespoň na chvíli vyzkoušet, jaký je život právě na dané planetě. Když došlo na planetu, kterou obýval pijan, děti se rozhodly, že si hru, kterou jsme pro ně připravili musíme zahrát taky. Zjistili jsme, že to není zase tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo, ale hru jsme úspěšně zvládli a bylo vidět, že i děti byly rádi, že jsme si ji zahráli. 
 Kromě her, jsme také zpívali, vyráběli, užívali si sluníčka, smáli se, a dokonce se i vydali na výlet k nedaleká kapličce. Děti byly po celou dobu víkendu plní energie a některým se ani nechtělo domů. Myslím, že můžu říci, že se nám víkendovka opravdu vydařila.
Kristýna Šujanová

Žádné komentáře: