pátek 14. června 2019

Ohlášky 16.června 2019

Dnes je Slavnost Nejsvětější Trojice. 

V tomto týdnu si připomínáme:
st: Nez. památka sv. Jana Nepomuckého Neumanna, biskupa
čt: Slavnost Těla a Krve Páně.
       Je to doporučený svátek.
pá: Památka sv. Aloise Gonzagy, řeholníka
ne: 12. neděle v mezidobí 

Příští neděli bude v 9.30 první svaté přijímání dětí z naši farnosti. Prosíme, o modlitbu za tyto děti. 

Letáček nedělní liturgie si můžete vzít vzadu na stolku. 

Hledáme lektory pro čtení při nedělních bohoslužbách. Můžete se zkusit zapisovat alespoň týden dopředu. Je to stejně důležitá služba ve farnosti jako třeba úklid kostela, fary, vyučování náboženství nebo vedení spolča pro děti. 

Naše iniciativa Projít farnost křížem a krážem a roznést úsměv chce být pozváním pro všechny rodiny z naší farnosti. Stačí se domluvit s kýmkoliv z nás a rádi vás navštívíme. 

Od pondělí 17. června 2019 bude minimálně do konce srpna z technických důvodů uzavřen kostel sv. Maří Magdaleny v Brně (Masarykova ulice). V tomto období zde budou zrušeny obvyklé bohoslužby a některé budou přesunuty do kapucínského kostela Nalezení Svatého kříže v Brně (Kapucínské náměstí), a to takto: ve všední dny v 8.30 hodin, v neděli v 7.00 a v 8.30 hodin. Všechny večerní bohoslužby v 18.00 hodin jsou zrušeny. Od pondělí do soboty je možné se zúčastnit mše svaté v 7.00 hodin v kostele sv. Tomáše v Brně (Moravské náměstí). Stálá zpovědní služba a celodenní výstav Nejsvětější svátosti se budou do konce srpna konat v pracovní dny od 9.00 do 16.30 hodin také mimořádně v kostele Nalezení Svatého kříže v Brně (u kapucínů). 

Celostátní setkání animátorů bude v Chotěboři od 13. do 18. srpna. Více o akci a přihlašování na https://csa2019.signaly.cz.

Festival Kefasfest bude v prostorách bývalého kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích o víkendu 21. – 23. 6. 2019.

Žádné komentáře: