úterý 8. října 2019

Setkávání maminek s malými dětmi na faře

Setkávání maminek s malými dětmi na faře Koncem tohoto roku to budou už tři roky, co se setkáváme na faře. Za tu dobu se naše nejstarší děti staly předškoláky a některé maminky se pomalu vrací do práce. Přidávají se k nám i nové rodiny, a tak nejmladší holčička má nyní necelé čtyři měsíce. Momentálně je nás 8 matek a 17 dětí. V tomto počtu se však sejdeme málokdy, většinou je někdo nemocný a některé z dětí už chodí do školky. 
A jak naše setkání probíhají? Scházíme se ve čtvrtek dopoledne. Přicházíme mezi 9:00 a 9:30 a končíme kolem 11:30. Začínáme programem pro děti. Společně se v kroužku pomodlíme, následně zpíváme a máme připravené pohybové aktivity. Dětem chystáme i omalovánky či drobné tvoření. Program bývá zaměřen tematicky k liturgickému roku. Následuje svačinka a modlitba breviáře pro dospělé. V závěru necháváme volný prostor dětem pro hru a nám pro povídání. Máme tak prostor pro sdílení našich radostí i starostí, které pak můžeme odevzdávat ve společné modlitbě Pánu. Do budoucna uvažujeme nad možností zapojit se do hnutí Modlitby matek a do krátkých katechezí pro starší děti. Jsem za naše setkávání ráda a děkuji otci Petrovi, že nám umožnil scházet se na faře. Mohly jsme tak navázat cenná přátelství v rámci společenství věřících my i naše děti. Kromě pravidelných čtvrtečních setkání pořádáme i společné výlety a jednou za měsíc se scházíme v podvečer v kavárně, tentokrát bez dětí. 
 Budeme rády, pokud se k nám přidají i další rodiny. Nebojte se přijít i s úplně malými dětmi, které program ještě nebudou vnímat. Setkání chápeme i jako čas pro nás maminky. S případnými dotazy se na mě neváhejte obrátit na telefonním čísle 608 145 634 či na mail eva.stastova@gmail.com. 
Těším se na viděnou                                                     Eva Šťastová  

Žádné komentáře: