pondělí 9. prosince 2019

Nejslabší skupina ve farnosti

Milí farníci! Víte jaká je nejslabší skupina naší farnosti? Mládež ve věku 15 - 35 let. Týden co týden vídám na našich bohoslužbách spoustu mladých lidí. Nejde jen o studenty, kteří studují během týdne na univerzitě, ale jde i o naše mladé, kteří bydlí na území naší farnosti. Chodí na naše bohoslužby jako takoví Zacheové. Najdeme je nejen vzadu v kostele, ale jsou roztroušeny po celém kostele a na všech nedělních bohoslužbách.
Stále znovu hledám způsob jak je dát dohromady. Pro víru v tomto věku je důležité ji s někým sdílet. Nabídek po Brně je celá řada. Přesto si myslím, že je dobré ji sdílet s někým koho pravidelně vídám, tak se přirozeně budují hlubší vztahy a je možné zajít víc na hloubku.
Zaujala mě myšlenka P. Vojtěcha Kodeta, který na mých letošních exerciciích říkal, že mu dělá starost jedna věc: akce. Lidé dnes žijí z akcí. Jdou z jedné akce do druhé. A co dělají mezi tím? Čekají na další akci! Nejde mi o to rozšiřovat nabídku akcí, těch je po Brně požehnaně, ale nabízet něco pro hlubší prožívání víry pro ty, kteří se tak jako tak vidí na nedělních bohoslužbách a zdráhají se, se vzájemně oslovit a něco spolu podniknout.
Podpořte, prosím, celonoční noční adoraci v naší farnosti na tento úmysl. Jde o budoucnost naší farnosti. Zvláště v nočních hodinách by bylo dobré, aby v tabulce byli napsaní alespoň dva lidé.
Děkuji za Vaše modlitby      o. Petr Polívka

Žádné komentáře: