středa 29. ledna 2020

Návštěva Betléma u pana Severy

Ve čtvrtek 9. ledna jsme se dětmi z náboženství byli podívat na betlém. Byli jsme doma u pana Severy a hned za oknem jeho domu nás zaujal krásný vyřezávaný betlém. Pan Severa má betlémů velkou sbírku a v ní i spoustu kuriozit jako Jezulátko v umístěné v makovici. Nejzajímavější, nejkrásnější a největší je však Třebíčský betlém. Pan Severa nám vyprávěl, jak betlém staví, letos to bylo už po jedenačtyřicáté. Se stavbou začíná už na začátku adventní doby, kdy do betléma umístí putující svatou rodinu. Každý den postaví část ručně malovaných figurek a posune svatou rodinu o kousek blíže k místu narození Ježíše. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o figurkách v betlémě, kolik jich je, jak je náročné je precizně namalovat a vystínovat. Než jsme se rozloučili, zazpívali jsme si společně koledu. Čas nám velmi rychle utekl, poutavé vyprávění bychom vydrželi poslouchat mnohem déle.

Žádné komentáře: