sobota 4. dubna 2020

Ohlášky 5.dubna 2020

Dnes je Květná neděle.

V tomto týdnu si připomínáme:
Touto nedělí začíná Svatý týden.
čt: Památka Večeře Páně
pá: Velký pátek – den přísného postu
so: Slavnost Zmrtvýchvstání Páně – Velikonoční vigilie
ne: Slavnost Zmrtvýchvstání Páně 


Velikonoční zpověď odložte, prosíme, až po ukončení karantény. Děkujeme. V této době můžete využít každý večer k osobnímu zpytování svědomí, které také může pomoci k růstu v duchovním životě. 

Kostel je otevřený denně k soukromé modlitbě dopoledne od 10 do 12 hodin a odpoledne od 16 do 18 hodin. 

Mše svaté slavíme bez účasti lidu na úmysly, na které by byly slouženy veřejně a najdete je na webových stránkách farnosti. 

Při slavení velikonočních svátků s o. Ladislavem budeme na Vás na všechny myslet při farních bohoslužbách v naší kapli zasnoubení Panny Marie. Bohoslužby přenášet nebudeme. Buď můžete Velikonoce prožít společně v rodině (pár námětů je na webu farnosti) a nebo můžete prožít velikonoční třídenní s papežem Františkem, které bude přenášet televize Noe. Jinak na webových stránkách najde přenosy i z jiných míst. 

Velký pátek je dnem přísného postu. (Přísný půst zahrnuje půst újmy a půst od masitých pokrmů. Při půstu újmy je dovoleno se najíst je jednou za den dosyta a dvakrát méně než jindy. Půst újmy zavazuje katolíky od 18 do dovršených 59 let. Nemoc od půstu újmy osvobozuje. Půst zdrženlivosti od masitých pokrmů zavazuje katolíky od 14 let.) 

Tuto neděli vychází nové číslo farního zpravodaje. 

Je opět možné zapojit se do modlitby živého růžence v naší farnosti. Třeba současná pandemie je tím okamžikem, pro ty kteří ještě váhají. Dáváme dohromady pátou růži. Stačí napsat mail, zavolat o. Petrovi a domluvit se na volném tajemství. 

Je možné také spojit se v modlitbě za farnost v neděli ve 21.00 hodin.

Žádné komentáře: