neděle 28. června 2020

To byl hodně dobře prožitý víkend

   Nepatříme do farnosti P. Marie Na Křenové, manžel ale dochází celkem pravidelně na večerní mše sv., když se vrací z práce. Jednou přinesl domů informaci, že farnost jede na pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného. Patronka rodin je naše oblíbená světice, letošní jubileum a program pouti byla výzva se přihlásit. Zkusili jsme to. A byli jsme zařazeni mezi vaše poutníky. 
   Chceme poděkovat P. Polívkovi i všem účastníkům pouti: že jsme tedy vůbec mohli jet, za hezké přijetí do vašeho společenství, za pěkné prostředí během celé pouti, za modlitby v autobuse i na poutním místě, mše sv. 
   Byli jsme nadšeni programem pouti. Pěší začátek kolem Zdislaviny studánky, potom vrchol pouti: návštěva baziliky se hrobem světice a pobožností u něho a následná mše sv. ke cti sv. Zdislavy. Nechyběl ani čas na nákup oplatek, pohledů a devocionálií a dokonce pohoštění v tamním dominikánském klášteře. A potom přesun krásnou severočeskou krajinou do nedalekého Jiřetína na teplou večeři a útulný nocleh. 
   Nedělní ráno jsme začali mší sv. na Lemberku v zámecké kapli. V Jablonném jsem byla už poněkolikáté, ale mši sv. na Lemberku jsem zažila poprvé. Byl to pro mě velký zážitek – prožívat mši sv. v místech, kde žila se svou rodinou sv. Zdislava. Pak prohlídka zámku. 
   Potom jsme si ještě zašli pro vodu ke studánce a prošli jsme se do Jablonného, kde nás čekal objednaný dobrý oběd. 
   Vrátili jsme se – celá rodina – opravdu nadšení. Osmnáctiletá Terezka pronesla: „To byl hodně dobře prožitý víkend“. 
   Možná ještě úplně na závěr jednu poznámku: celá rodina se shodla, že pan řidič autobusu celou pouť svým profesionálním uměním, ale i vlídným, klidným a zbožným vystupováním podtrhl. 
 Za celou rodinu Lidmila Schejbalová

2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Moc mi to nešlape, proto děkuji za reportáž. Farní pouť byla pro mě výzvou k modlitbě a četbě i vzdělání o Lemberku sv.Zdislavě, koukání na netu na mapy Křižanova a Jablonného s okolím. Jsem rád.

Unknown řekl(a)...

Díky za reportáž. Špatně mi to šlape. Ale modlitba s Vámi, NET o sv.Zdislavě, mapy Křižanova Jablonného a okoli. Tak příště... P.G.