neděle 12. července 2020

Vzpomínka na pouť ke svaté Zdislavě

Ve dnech 20.6 a 21.6. tohoto roku se naše farnost pod vedením našeho pana faráře Polívky vydala na dalekou pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného v Podještědí. Pozvala jsem na pouť i své 2 vnučky Aničku a Stázinku. Během jízdy autobusem nás provázel vydatný déšť.Jakmile jsme vystoupili na parkovišti u hradu Lemberk, déšť ustal a deštníky a pláštěnky jsme už prakticky nepotřebovali.Tuto skutečnost jsem vnímala jako přivítání svaté Zdislavy. 
Během pouti jsme se občerstvili u studánky sv. Zdislavy,navštívili jsme Baziliku sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonném.Náš pan farář se s námi pomodlil krásnou " přímluvnou" modlitbu u jejího hrobu. Svěřila jsem sv.Zdislavě všechny své drahé,naše rodiny náš národ.Tyto okamžiky jsem cítila velmi silně. 
Následující den jsme na hradě Lemberk v kapli Sv. Ducha na závěr mši svaté obdrželi od našeho pana faráře pohlednici s vyobrazením sv. Zdislavy od našeho farníka pana doktora Lanči ( kt. je již na věčnosti) a modlitbu s prosbou : Svatá Zdislavo oroduj za nás a naše rodiny. S důvěrou se touto modlitbou obracím k naší patronce rodin. Děkuji našemu panu farářovi za tuto krásnou pouť a také našemu panu řidiči autobusu za jeho elegantní jízdu a lásku a ochotu, kterou nám během jízdy věnoval. 
poutnice Anička a Jitka Šťastovy


Žádné komentáře: