sobota 7. listopadu 2020

Ohlášky 8.listopadu 2020

Dnes je 32.neděle v mezidobí.

V tomto týdnu si připomínáme: 
po: Svátek Posvěcení lateránské baziliky 
út: Památka sv. Lva Velikého, papeže učitele církve 
st: Památka sv. Martina, biskupa 
čt: Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka 
pá: Památka sv. Anežky České, panny 
ne: 33. neděle v mezidobí 

Kostel je otevřený ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10.hod. k soukromé modlitbě a k přijetí svátosti smíření. 

Svátosti je možné přijmout (zpověď, svaté přijímání) i po předchozí domluvě jednotlivě nebo jako jedna rodina (domácnost). Bližší info u o. Petra. 

Mše svaté budou odloženy na dané úmysly. Chtěl-li by být člověk, co mši svatou zadával u toho, je nutné se předem domluvit. Bližší info u o. Petra. 

Každý večer se můžeme ve 20 hodin připojit k modlitbě růžence za ukončení pademie covid-19.

Plnomocné odpustky pro duše v očistci je možné získat během celého měsíce listopad. 

Je možné si opět objednat brožurku Slovo na cestu na rok 2021 vydávané komunitou Blahoslavenství v Dolanech. Obsahuje čtení a evangelium na každý den, v neděli s delším rozjímáním. Vychází 6 krát do roka, vždy na dva měsíce, cena předplatného na celý rok 2021 je 400 Kč. Nový zájemci se prosím přihlašte u paní Terezie Široké tel.739 787 870 nebo mailem terezie.siroka(at)centrum.cz do neděle 22.11.2020. Kdo brožurku už odebírá, ať ji potvrdí, že má zájem ji odebírat i v roce 2021 a domluví se s ní na způsobu úhrady předplatného. 

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle vyzývá čtyři následující středy (11., 18. a 25. listopadu a 2. prosince 2020) k dobrovolnému vědomému a citelnému postu za ukončení pandemie, k němuž můžeme přidat také almužnu na nějaký dobrý účel. To vše nadále ve spojení s modlitbou. „Vyhlášené dny budu takto prožívat s každým, kdo se připojí,“ říká biskup Vojtěch.

Žádné komentáře: