středa 30. prosince 2020

Mše svatá 1. ledna 2021

 Milí farníci! I přesto, že byly bohoslužby 1.ledna velmi rychle obsazené, tak jsem trochu váhal s přidáním další bohoslužby. Je sice pravda, že k tomu vybízí i papež František, ale s druhé strany mše svaté ve vánočním oktávu moc využité nejsou. Máme stále volná místa, tak si i kladu otázku jakou hodnotu má mše svatá v našem životě, potřebujeme ji a žijeme z ní?

Je to ale Slavnost Matky Boží Panny Marie, a tak jsem se nakonec rozhodl mši svatou v 16 hodin přidat. Začneme-li ten nový rok s Marií po boku, tak si myslím, že nám to jedině může pomoc a třeba si budeme vážit i víc bohoslužeb během týdne a budeme je i víc využívat, když se třeba ani v neděli na bohoslužbu nedostaneme díky epidemiologickým opatřením.

V neděli 3.ledna už bohoslužby přidávat nebudu, využijte, prosím, i bohoslužeb ve všední dny. Děkuji. 

o. Petr Polívka

2 komentáře:

Ivo řekl(a)...

Taky bych se rád u vás zúčastnil mše svaté osobně. Bohužel, nikde na vašich stránkách jsem nenašel pokyny, jakým způsobem se mám přihlásit. Většina ostatních farností má v úvodních webových stránkách zřetelný odkaz pro registraci na mši svatou. Není tento nedostatek příčinou popisované nižší účasti bohoslužbách?

Unknown řekl(a)...

Já jsem se přihlásila na odkazu ze 4.12.
Markéta