úterý 27. dubna 2021

Vytváříme okolo sebe Boží území?

Milé děti a milí rodiče! Pokračujeme v našem poznávání dvorní etiky, které se učíme, aby nám spolu bylo dobře. Děti sbírají kartičky, ze kterých se vytvářejí plakátky s obrázky. Být rytířem nebo princeznou na královském dvoře je jednak velká pocta, ale i výzva. Všichni jsme jedineční, což nám připomíná otisk prstu na první plakátku a s tím i spojené body dvorní etikety. Jako obyvatelé královského dvora máme být pro druhé Světlem, Biblí a Perlou, což nám připomínají obrázky na dalších plakátcích. Jak se k tomu můžeme dopracovat, nám říkají jednotlivé body etikety ke každému plakátku. Jak být pro druhé takovou vzácnou perlou nám radí tyto body naší dvorní etikety: 

28. Díváme se na druhé jinak (pěkně) 
29. Díváme se na krále a posloucháme ho 
30. Děláme věci pořádně a svědomitě
(PS: nestydíme se za to, co jsme udělali)
31. Podobáme se moudrým kamarádům 
32. Hlásíme se ke Králi 
33. Věříme, i když vše mluví proti 
34. Těšíme ty, co zklamali 
35. Trpělivě se učíme a trénujeme s ostatními 
36. Záleží nám na každém jako Králi

Žádné komentáře: