neděle 6. června 2021

Oblíbené knížky o. Petra nejen pro děti


DĚTI KRÁLE,
 Max Lucado
Nakladatelství Samuel 2020

Do městečka má už brzy přijet král, který se rozhodl adoptovat pět osiřelých dětí. nastane velké pozdvižení - je přece potřeba, aby mu děti připravily nějaké pořádné dary a udělaly na něj dojem! A tak se všechny pustí do práce...
 


JSI ÚŽASNÝ, Max Lucado
Nakladatelství Návrat domů 2019

Každý den prováděli malí dřevění lidé zvaní zemíci stejnou věc: vzájemně se nálepkovali hvězdami nebo puntíky. Když byl hezký, měl hladký povrch a krásnou barvu, dostal vždy hvězdičky. Kdo měl neuhlazené tělo nebo oprýskanou barvu, dostal puntík. Kašpar byl jedním z nich.


MALÝ KRÁL,
Ivan Renč
Karmelitánské nakladatelství 2017

Jsou v mém království dobří a poctiví lidé? Jsou hodní na děti? Starají se o ně pečlivě a mají je rádi nade všechno bohatství? Odpovědi na takové otázky hledá mladičký král při šesti výpravách po svém království. Na nich zažívá různá dobrodružství a zároveň poznává lidské vlastnosti, jakými jsou obětavost, vlídnost, pracovitost, ale i zloba, chamtivost a zlomyslnost. Kniha nabízí dětskému čtenáři zábavné čtení i poznání, co je pro dobré vztahy mezi lidmi podstatné a nezbytné.


MILÝ PAPEŽI FRANTIŠKU
Nakladatelství Leda 2016

Proč už se dneska neděje tolik zázraků? Co dělal Bůh, než stvořil svět? Mají zlé lidé taky svého strážného anděla? Papež František odpovídá na tyto a na řadu dalších otázek od dětí, jako jsi ty.

Žádné komentáře: