neděle 6. června 2021

Učíme se dvorní etiketě

Během letošního školního roku se učíme s dětmi dvorní etiketě na královském dvoře. Otisk prstu nám připomíná, že jsme pro Boha jedineční a stejně jedineční by pro nás měli být ostatní. Žárovka nám připomíná, že když přijímáme proud od Ježíše, můžeme být světlem pro druhé. Otevřená kniha nám připomíná, že bychom slova, které slyšíme v kostele, měli vtělovat do svého chování, abychom pro druhé byli takovou živou Biblí. Drahocenná perla na dlani nám připomíná, že tou perlou jsme mi pro našeho Krále a můžeme se jí stát pro ostatní. Dárek v náručí dítěte nám prozrazuje, že mít takového Krále je opravdovým darem a tím darem se můžeme stát i my.

Děti, kterým se podaří donést 2 vyplněné plakáty si mohou v sakristii vybrat jednu z oblíbených knížek o. Petra a nebo za jeden plakát dostanou čokoládu nebo bonbóny.

o. Petr Polívka

Žádné komentáře: