neděle 19. září 2021

Pouť mládeže do Jablonného v Podještědí

   Koncem měsíce srpna se uskutečnila pouť s mládeží z farnosti Křenová. Tato skupinka se skládala z již biřmovanými i s mládeží, která si prochází přípravou biřmování. Na biřmování se můžeme těšit na podzim. Naše pouť proběhla v malebném městečku na severu Čech v Jablonném v Podještědí. Cesta probíhala hladce i přes velkou vzdálenost a četné přestupy díky dobře naladěné partě. 
 Po příjezdu jsme byli ubytovaní v místním klášteře u milých sestřiček a bratrů Dominikánů. Byli pro nás přichystané útulné pokojíčky i s kuchyňkou a jídelnou. Po ubytování jsme se vydali k nedaleké studánce svaté Zdislavy. Místo má krásnou atmosféru jako i celá bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Každý den jsme zakončili modlitbou nebo mší svatou u hrobu svaté Zdislavy. 
 Druhý den proběhla vycházka k historickému hradu Lemberk, jehož prohlídka byla velice poutavá a měli jsme i možnost slavit mši v místní kapli. Také jsme prodiskutovali různá témata díky hře “Boží karty”. Následující den nás čekal výlet na Janovické Poustevny. Počasí nám přálo, i přestože nás měli zastihnout deště. Po výletě nás čekala komentovaná prohlídka kláštera, baziliky i jejího podzemí. Den jsme zakončili opékáním špekáčků a příjemnou zábavou. 
 Poslední den jsme započali mší svatou a následovala cesta zpět do Brna. Pouť nás duchovně obohatila a těšíme se na další akce s farností Křenová. Tímto bychom chtěli i poděkovat otci Petrovi za skvělou organizaci a vstřícnost. Velké dík také patří sestrám za pohoštění a ochotu během celé poutě. 
 Lukáš Gábor s Luckou Osvaldovou

Žádné komentáře: