čtvrtek 2. prosince 2021

Spolčo výlet do Hustopečí

V sobotu 13. listopadu se spolčo z farnosti na Křenové vydalo na podzimní výlet do Hustopečí. Ráno jsme se sešli v hale Hlavního nádraží a jeli jsme vlakem až do Hustopečí. První věc, na kterou jsme se mohli hned po příjezdu těšit, byla mše svatá v místní kapli a následná prohlídka celého krásného kostela. Po prohlídce jsme se vydali na slibovaný výlet na rozhlednu u Mandloňové stezky, ke které jsme se také úspěšně dostali. Jelikož bylo sychravé počasí a mlha, neměli jsme tak velkou možnost výhledu na okolí. 
 K rozhledně jsme šli dvě trasy. Jedna trasa byla pro mladší děti, které šly s Luckou a otcem Petrem. Byla kratší a děti si pod rozhlednou, když čekaly na skupinku starších, společně zahrály hry, aby se zahřály a rychleji jim uplynulo čekání na druhou skupinku. 
 Jonáš s Kristýnou šli trasu se staršími. Na trase jsme měli zastávku na Kamenném vrchu, kde jsme si dali menší pauzu na posilněnou, a nebýt mlhy, byl by krásný výhled dolů do údolí. Po nabrání sil jsme se vydali na poslední úsek cesty, nahoru na rozhlednu za ostatními. Celou trasu jsme si povídali, smáli se spolu a i přesto, že jsme měli pro starší vymyšlené aktivity, nakonec jsme je vůbec nepotřebovali. Starším ke štěstí stačil balík slámy, kamarádi, a já si celkově myslím, že to byl jeden z nejlepších výletů! 
Po návštěvě rozhledny jsme už byli všichni dost promrzlí, a proto jsme se vydali na faru, kde jsme dostali na zahřátí teplý čaj, který přišel velmi vhod. Celý výlet jsme zakončili na místních trzích, kde jsme si koupili něco dobrého k jídlu nebo jsme pořídili nějaké drobnosti pro rodiče. Poté následovala už jen cesta zpět do Brna. 
 A proč byly vlastně 2 trasy? Jsme si vědomi toho, že nám děti rostou a aktivity, které vymýšlíme a přizpůsobujeme mladším, už zkrátka pro starší nejsou. Nechceme o tyto děti přijít, a proto se jim snažíme věnovat stejně času jako mladším. Chceme, aby měly možnost trávit čas se stejně starými dětmi, aby si mohly zahrát těžší hry, bavit se o tématech, která je zajímají. Nechceme je úplně oddělit od mladších, pouze jim chceme dopřát jejich vlastní prostor, a proto budeme moc rádi, pokud nás v tom podpoříte.
Lucka Osvaldová a Kristýna Šujanová

Předchozí spolčo výlety

Žádné komentáře: