čtvrtek 17. února 2022

Filmový večer na Křenové

V neděli 13. února se uskutečnil filmový večer na faře, kde se promítal film s názvem Dobrá smrt. 
 Jedná se o dokumentární snímek, ve kterém byly použity zcela autentické záběry. Film byl natočen o ženě, která trpěla nevyléčitelnou chorobou, svalovou dystrofií. Žena se rozhodla podstoupit eutanazii, což v doslovném překladu znamená “dobrá smrt”. V celé rodině měla velkou oporu, i když s jejím rozhodnutím nesouhlasili. 
 Po shlédnutí filmu se diskuze ujal MUDr. Václav Trmač, který stojí u zrodu nově vznikajícího hospice v Tišnově. Pan doktor měl připravené velmi zajímavé otázky, zodpověděl na naše dotazy a podělil se o své zážitky a zkušenosti. 
 Celý večer byl obohacující a emočně náročný. Film nás donutil zamyslet se nad základními životními otázkami a také nad tím, jak bychom se v dané situaci zachovali my sami.
Michal Vonášek, Lucka Osvaldová, Lukáš Gábor

Žádné komentáře: