neděle 16. října 2022

Spolčo výlet do Židlochovic 15.10.2022

V sobotu 15. října se 20 dětí z naší farnosti, 3 animátoři a p.Polívka vydalo na spolčo výlet na Akátovou rozhlednu v Židlochovicích. Po krátké cestě vlakem z Hlavního nádraží v Brně jsme vystoupili v Hrušovanech u Brna a vydali se po polní cestě směr Židlochovice. 

 V nich jsme si pak na plácku zahráli běhací piškvorky a pokračovali dál v cestě. Skupinka mladších dětí šla napřed a starší měli za úkol dojít na rozhlednu po zelené bez navigace dospělých. To zvládli na jedničku a ještě k tomu zvládli splnit úkol od otce Petra, který velkou průtrž mračen v roce 1896, při které přišla o život Anna Stachová ze Židlochovic. 
 Na rozhledně jsme se obě skupinky setkaly a i když pořádně foukalo a výhled byl v mlze, rozhlednu jsme si užili, i díky experimentování s házením věcí z vrcholku. Cestou z rozhledny jsme se stavili na Farmářské trhy v zámecké oboře. V ní jsme pozorovali mufloní stádo a někteří šťastlivci i jelena. Poté jsme se vydali zpět do Hrušovan slavit mši svatou. V kostele Panny Marie Královny nás uvítal milý pan kostelník, který nám po krásné bohoslužbě dál i krátký výklad o historii tohoto poměrně mladého kostela. Pak už jsme si pospíšili a vlak a jeli zpět do Brna. 
Anna Grézlová

Předchozí spolčo-výlety :-)

Žádné komentáře: