středa 21. prosince 2022

Roráty na Křenové

Prosincové bohoslužby se v našem kostele nesou v duchu rorátních bohoslužeb. Ti, kdo si dají jako takovou adventní výzvu si trochu přivstat, toho určitě nelitují. Mše svaté jen při svíčkách ještě před rozedněním jsou pěkným začátkem adventního dne.

Letos byla po covidové přestávce i příležitost se po bohoslužbě setkat na snídani na faře. Potěšilo mě, že se objevili lidé od těch nejmenších, přes starší, mládež, pracující až po naše seniory. Byla to pěkná setkání ještě před rozedněním.

Děkuji i všem, kdo pomohli s přípravou snídaně, s mazáním rohlíků i vařením čaje a to ještě před bohoslužbou, aby snídáni stihli i ti, kdo spěchají do práce a do školy. 

Starší ze spolča byli překvapení, že se taková ranní bohoslužba dá stihnout za pouhých 27 minut a to se vším všudy i se zpěvem. Prohlásili, že to byla nejkratší mše, kterou zatím zažili. 

Kdo to letos ještě nestihnul si přivstat, má poslední příležitost ve čtvrtek a v pátek od 6 hodin v našem kostele. 

o. Petr Polívka

Žádné komentáře: