pondělí 27. března 2023

Po stopách marnotratného syna

Ve dnech 24.-26.3. putoval farní dorost (12-17 let) po stopách marnotratného syna. Víkendové putování bylo spojeno s pobytem na faře v Čučicích. Na začátku je čekala práce na statku, což v praxi znamenalo, že vyluštili šifru, aby získali mléko. A následně si sami připravovali palačinky na večeři. Další den vypořádávali dědictví s otcem, což znamenalo, že obcházeli jednotlivé truhlice s dukáty (=obálky, které museli dle mapy najít). S orientací v terénu dle mapy se naši marnotratní synci porvali ukázkově. 
Odpoledne je čekala zkouška orientace s mapou (respektive odchod do světa - pohledem příběhu): vydali se na výlet. Na mapě měli zaznačené místo, co znamená svět - Ketkovický hrad, místo s krásným výhledem do krajiny. Zde mohli utratit své jmění za občerstvení, následovala však ztráta peněz, hladovění a lítost vedoucí k odhodlání vrátit se na statek (respektive na faru) k otci. Následovalo zakončení příběhu - přijetí marnotratného syna doma, mše a následně bujará oslava s krycím názvem vykrmené tele. V neděli jsme zakončili víkend společnou mší s místními farníky. 
Michal Šťasta

Žádné komentáře: