sobota 29. dubna 2023

Ohlášky 30.dubna 2023

Dnes je 4.neděle velikonoční (neděle Dobrého Pastýře)

V tomto týdnu si připomínáme:
po: sv. Josefa dělníka
út: památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve
st: svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů
pá: První pátek v měsíci.
so: památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka
ne: 5. neděle velikonoční 

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

Příští neděli 7. května 2023 bude tradiční pouť sv. Floriána na Faměrově náměstí v místech, kde stával kostel sv. Floriána až do roku 1960. Mše svatá bude v 11 hodin. Je to místo, které spojuje naší farnost s komárovskou. Třeba by tato pouť mohla stát vzájemným setkáním mezi oběma farnostmi. Všichni jste srdečně zváni. 

Ve středu 10.května 2023 budeme na faře v 19,15 pokračovat v četbě starozákonní knihy Jonáš. Čteme závěrečnou 3. a 4.kapitolu. 

V neděli 14.května 2023 půjdeme se spolčem po mši svaté pro rodiny s dětmi po kostelech v centru Brna. Pojedeme tramvají na Českou odkud půjdeme směrem k Hlavnímu nádraží. Z Hlavního nádraží dojedeme pěšky zpět na faru, kde mohou rodiče na děti čekat 12:30. 

Vydejte se s námi po stopách Sherlocka Holmese a jeho společníkem Dr. Watsonem. Můžete se těšit na zašmodrchaný detektivní případ a pomoci nám s jeho rozuzlením. Farní tábor pro děti a mládež ve věku 6–17 let se koná od 12. do 19. srpna 2023 v Osové Bítýšce. Cena je 2100 Kč za první dítě a za každé další dítě 1900 Kč. Přihlašovat se můžete do 30. června. 

Srdečně vás zveme na misijní přednášku o pomoci sirotkům v Tanzanii. Koná se ve středu 17. května 2023 po večerní mši svaté v 18:30 hodin v našem kostele. Občerstvení je zajištěno a dárek pro děti připravený. 

Vzadu v kostele najde putovní panel o biskupu Josefu Hlouchovi, který teď bude pár týdnů u nás. Už byl zahájen proces jeho blahořečení.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏! Děkuji za vše...