sobota 13. května 2023

Ohlášky 14.května 2023

Dnes je 6.neděle velikonoční. 

Děkujeme všem, kteří pomohli při pravidelném úklidu kostela. 

V tomto týdnu si připomínáme:
út: svátek sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka
čt: slavnost Nanebevstoupení Páně
so: památka sv. Klementa Marie Hofbauera, kněze
ne: 7. neděle velikonoční 

Na tuto neděli připadá Den modliteb za pronásledované křesťany a dnešní sbírka je na pomoc pronásledovaným křesťanům a dalším potřebným v zahraničí. Její výtěžek pomůže opět těm, kteří to nejvíce potřebují, v oblasti Blízkého východu. 

Dnes půjdeme se spolčem po mši svaté pro rodiny s dětmi po kostelech v centru Brna. Pojedeme tramvají na Českou odkud půjdeme směrem k Hlavnímu nádraží. Z Hlavního nádraží dojedeme pěšky zpět na faru, kde mohou rodiče na děti čekat 12:30. 

Prosíme pozor. V sobotu 3. června jste všichni zváni na farní táborák, který zahájíme společnou mší svatou v 17 hodin (mše svatá v 18.30 nebude). Je to příležitost posedět s ostatními, něco si opéct, prohodit pár slov, které třeba vídáme na bohoslužbách a ani je neznáme jménem. A vidět se třeba s někým, s kým jsme se už delší dobu neviděli. Pro snadnější organizaci, prosíme, abyste nahlásili do 1.června 2023 s kolika osobami můžeme počítat z Vaší rodiny, abychom podle toho mohli připravit pečivo a špekáčky. 

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

Srdečně vás zveme na misijní přednášku o pomoci sirotkům v Tanzanii. Koná se ve středu 17. května 2023 po večerní mši svaté v 18:30 hodin v našem kostele. Občerstvení je zajištěno a dárek pro děti připravený. 

V pátek 19.května pokračujeme v modlitbách za náš národ. Začínáme modlitbou růžence, pak je mše svatá za náš národ, po ní litanie k našim národním ochráncům a na závěr zazpíváme svatováclavský chorál. 

Vydejte se s námi po stopách Sherlocka Holmese a jeho společníkem Dr. Watsonem. Můžete se těšit na zašmodrchaný detektivní případ a pomoci nám s jeho rozuzlením. Farní tábor pro děti a mládež ve věku 6–17 let se koná od 12. do 19. srpna 2023 v Osové Bítýšce. Cena je 2100 Kč za první dítě a za každé další dítě 1900 Kč. Přihlašovat se můžete do 30. června. Přihláška i bližší info na nástěnce, na webu i vzadu na stolku. 

Srdečně zveme na seznamovací akci pro single katolíky z Brna a nejširšího okolí s názvem „Kde jsi? Plavu za Tebou!“. Pod záštitou brněnského děkana se uskuteční 6. 6. 2023 od 18 hod. v prostorách Duchovního centra u kostela bl. Marie Restituty v Brně na Lesné. V 17 hod. bude předcházet mše sv. s promluvou jáhna Jana Špilara. Bližší informace na webových stránkách akce: kdejsi-plavuzatebou.cz. Pro účast je nutné se registrovat – včasná registrace je za zvýhodněnou cenu.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏 PAX!

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏 PAX!