sobota 27. května 2023

Ohlášky 28.května 2023

Dnes je Slavnost Seslání Ducha svatého. Končí doba velikonoční.

Dnes je sbírka na charitativní účely.

V tomto týdnu si připomínáme:
po: památka Panny Marie Matky Církve
út: památka sv. Zdislavy
st: svátek Navštívení Panny Marie
čt: svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze
pá: sv. Marcelina a Petra, mučedníků
so: památka sv. Karla Lwangy a druhů, mučedníků
ne: Slavnost Nejsvětější Trojice.

Dnes bude po mši svatá pro rodiny s dětmi spolčo pro děti

Prosíme pozor. V sobotu 3.června bude mše svatá už v 17 hodin (nebude v 18.30).

V sobotu 3. června jste všichni zváni na farní táborák, který zahájíme společnou mší svatou v 17 hodin (mše svatá v 18.30 nebude). Je to příležitost posedět s ostatními, něco si opéct. Prohodit pár slov, s těmi, které třeba vídáme na bohoslužbách a ani je neznáme jménem a vidět se třeba s někým, s kým jsme se už delší dobu neviděli. Pro snadnější organizaci, prosíme, abyste nahlásili do 1.června 2023, s kolika osobami můžeme počítat z Vaší rodiny, abychom podle toho mohli připravit pečivo a špekáčky.

 Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

V pátek 2.června 2023 proběhne v naší zemi již 15. Noc kostelů. V rámci Noci kostelů bude možné i navštívit secesní základní školu vedle našeho kostela. Dozvědět se něco z historie školy, nahlédnout do současnosti i si prohlédnout prostory školy. Bližší info jsou na nástěnce a v aplikaci Noci kostelů. 

Ve čtvrtek 1.června 2023 je uzávěrka nového čísla farního zpravodaje

Srdečně Vás zveme na Slavnost Božího těla, kterou u nás oslavíme slavnostní bohoslužbou ve čtvrtek 8.června v 18.30, při které bude zpívat náš chrámový sbor a na závěr bude eucharistický průvod okolo našeho kostela. 

Vydejte se s námi po stopách Sherlocka Holmese a jeho společníkem Dr. Watsonem. Můžete se těšit na zašmodrchaný detektivní případ a pomoci nám s jeho rozuzlením. Farní tábor pro děti a mládež ve věku 6–17 let se koná od 12. do 19. srpna 2023 v Osové Bítýšce. Přihlášky odevzdávejte do konce května a o zaplacení, prosíme do konce červa. Přihláška i bližší info na nástěnce, na webu i vzadu na stolku. 

Srdečně zveme na seznamovací akci pro single katolíky z Brna a nejširšího okolí s názvem „Kde jsi? Plavu za Tebou!“. Pod záštitou brněnského děkana se uskuteční 6. 6. 2023 od 18 hod. v prostorách Duchovního centra u kostela bl. Marie Restituty v Brně na Lesné. V 17 hod. bude předcházet mše sv. s promluvou jáhna Jana Špilara. Bližší informace na webových stránkách akce: kdejsi-plavuzatebou.cz. Pro účast je nutné se registrovat – včasná registrace je za zvýhodněnou cenu. 

Srdečně zveme na slavnost Božího Těla, která proběhne v neděli 11. června v 15:30 v kostele sv. Janů (u minoritů). Mši svatou bude celebrovat brněnský biskup Mons. Pavel Konzbul. Po mši svaté následuje eucharistický průvod ulicemi města do katedrály.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏!