sobota 6. května 2023

Ohlášky 7.května 2023

Dnes je 5.neděle velikonoční.

V tomto týdnu si připomínáme:
po: Panny Marie, prostřednice všech milostí
pá: sv. Nerea a Achillea, mučedníků
so: Panny Marie Fatimské
ne: 6. neděle velikonoční 

Dnes je na Faměrově náměstí tradiční pouť sv. Floriána. Mše svatá je v 11 hodin. Je to místo, které spojuje naší farnost s komárovskou. Třeba by tato pouť mohla stát vzájemným setkáním mezi oběma farnostmi.Všichni jste srdečně zváni. 

V pondělí 8.května 2023 na Panny Marie, prostřednice všech milostí bude mimořádně ranní mše svatá v 8.00 hodin. Ráno v 6.00 hodin nebude. 

Příležitost k soukromé adoraci a k přijetí svátosti smíření bude ve středu od 16 do 18 hodin a v pátek od 8 do 10 hodin. Zapište se, prosím, na adorační službu na stolku u východu z kostela. 

Ve středu 10.května 2023 budeme na faře v 19,15 pokračovat v četbě starozákonní knihy Jonáš. Čteme závěrečnou 3. a 4.kapitolu. 

V pátek 12.května 2023 bude po večerní mši svaté pravidelný úklid kostela. Budeme vděčni za každého, kdo si udělá čas a přijde pomoct.

V neděli 14.května 2023 půjdeme se spolčem po mši svaté pro rodiny s dětmi po kostelech v centru Brna. Pojedeme tramvají na Českou odkud půjdeme směrem k Hlavnímu nádraží. Z Hlavního nádraží dojedeme pěšky zpět na faru, kde mohou rodiče na děti čekat 12:30. 

Vydejte se s námi po stopách Sherlocka Holmese a jeho společníkem Dr. Watsonem. Můžete se těšit na zašmodrchaný detektivní případ a pomoci nám s jeho rozuzlením. Farní tábor pro děti a mládež ve věku 6–17 let se koná od 12. do 19. srpna 2023 v Osové Bítýšce. Cena je 2100 Kč za první dítě a za každé další dítě 1900 Kč. Přihlašovat se můžete do 30. června. 

Srdečně vás zveme na misijní přednášku o pomoci sirotkům v Tanzanii. Koná se ve středu 17. května 2023 po večerní mši svaté v 18:30 hodin v našem kostele. Občerstvení je zajištěno a dárek pro děti připravený. 

Nyní prosím zpozorněte všichni single – a je jedno, jestli jste zatím stále svobodní nebo po rozchodu, rozvedení, anulovaní, ovdovělí, zkrátka z jakéhokoliv důvodu sami ve věku 30–50 let. Je zde pozvání na jedinečnou seznamovací akci pro single katolíky z Brna a nejširšího okolí s názvem „Kde jsi? Plavu za Tebou!“. Pod záštitou brněnského děkana Mons. Václava Slouka se uskuteční 6. června 2023 od 18h v prostorách Duchovního centra u kostela bl. Marie Restituty v Brně na Lesné. V 17h bude předcházet mše svatá s promluvou jáhna Jana Špilara. Využijte tuto originální nabídku prostoru a času s vysokou pravděpodobností na seznámení – jak toho organizátoři chtějí dosáhnout se dozvíte na webových stránkách akce: www.kdejsi-plavuzatebou.cz . Pro účast je nutné se registrovat – včasná registrace je za zvýhodněnou cenu. Další informace jsou na plakátu, Facebooku, Instagramu nebo webu brněnského biskupství. 

Všechny mladé srdečně zveme na Diecézní setkání mládeže s o. biskupem Pavlem, které se koná v sobotu 13. 5. 2023 v Žarošicích. Prosím, přihlaste se na setkání dopředu přes přihlašovací formulář na webu www.mladez.biskupstvi.cz/dsm .

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏 PAX!