sobota 11. listopadu 2023

Péče o naše nemocné

   Nemocní v naší farnosti si zaslouží, aby měli možnost přijmout svaté přijímání v době, kdy nemohou přijít na mši svatou. Ačkoliv tato možnost existuje již hodně let, tak zatím se nám tato péče o naše nemocné příliš nedaří. Zůstávají pro nemoc doma i několik týdnů, bez toho, že by k nim někdo přišel se svatým přijímáním. Většinou to zdůvodňují tím, že nechtějí nikomu dalšímu přidělávat práci, nemají uklizeno a nemají nic připraveného na pohoštění... To všechno není vůbec důležité a podstatné a ani to nikdo z těch, kdo mohou sv. přijímání přinést, neočekává! 
   Co chceme, je přinést nemocným živého Ježíše a s ním posilu v době nemoci. V současné době je nemocných, ke kterým akolyté nebo kněží docházejí, tak málo, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky... 
Naše nemocné pravidelně navštěvují dva akolyté, a kromě toho je s o. Ladislavem rádi navštěvujeme a nabízíme i svátost smíření. 
   Nebojte se ozvat, rádi za Vámi přijdeme. Nabídněte, prosíme, tuto možnost i nemocným ve svém okolí. 
o. Petr Polívka

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

🧡🙏!